SIKÇA SORULAN SORULAR

Hazır web sitesi paketlerinin fiyatları neden bu kadar uygun ?
Hazır site paketlerimiz, kişiye özel programlama ve tasarım içermediği için domain ve hosting dışında maliyet doğurmamaktadır. Yani hazır site paketlerine yapılan alan temalar, tasarımlar bir müşteriye değil yüzlerce müşteriye satılabilir. Hazır site paketlerinde bulunan yönetim paneli aracılığı ile sitenin menüleri, sayfaları, blokları ve diğer kısımları kendinize göre düzenleyerek sitenizi özgünleştirebilirsiniz. Dolayısıyla içerik sizin tarafınızdan oluşturulacağı için web sitesi maliyetleriniz çok uygun bir hale geliyor.
Sitenizde yayınladığınız fiyatların dışında ödeme yapmam gerekir mi?
Web sitenizin yayına başlaması ve içeriğinizi oluşturmak için gerekli olan herşey (domain, hosting, web sitesi, yönetim paneli, mail hesapları) fiyatlar dahilindedir. Sitenizin yayın süreci boyunca ekstra bir ücret ödemeniz gerekmez.
Web sitesini satın aldıktan sonra süreç nasıl işler ?
Web sitenizin siparişini verip, ödemenizi gönderdikten sonra alan adı tescili ve kurulum süreci başlar. Bu süreç mesai saatleri içerisinde 2 saat kadar sürmektedir. Alan adı tesciliniz ve web sitenizin kurulumu tamamlandıktan sonra, sipariş formunda belirttiğiniz e-mail adresinize yönetim paneline giriş bilgileriniz ve mail hesap bilgileriniz gönderilir. Bu bilgi maili elinize ulaştığı andan itibaren web sitenizi kullanmaya başlayabilirsiniz.
Ödemeyi kredi kartımla yapabilir miyim?
Evet, Sipariş formunu doldururken ödeme yöntemi alanından "Online ödeme seçeneği | Kredi kartı ile ödeme " seçeneğini işaretleyerek ödemenizi kredi kartınızla yapabilirsiniz.
Ödemeyi Havale, EFT yada ATM'den gerçekleştirebilir miyim?
Evet, Sipariş formunu doldururken ödeme yöntemi alanından "Banka ödemesi | Havale - EFT" seçeneğini işaretleyerek formu gönderiniz. Ardından, banka hesap listemizde yer alan hesaplardan birine ödemenizi gönderiniz. Ödemenizi gönderdikten sonra info@sykent.com adresine ödemeyi yaptığınıza dair bir bilgi maili atınız yada 0312 311 27 00 numaralı telefondan bize bildiriniz.
Kendime ait bir domainim(alan adım) var. Bu domaini kullanarak hazır web sitesi paketlerinden birini kullanabilirmiyim ?
Evet, mevcut domaininiz kullanarak hazır site satın alabilirsiniz. Siparişinizi verdikten sonra alan adınızı tescil ettiğiniz firmaya üye girişi yapınız. Alan adları yönetim ekranından DNS değişikliği bölümünü bularak mevcut NS adreslerini ns1.sykent.com, ns2.sykent.com olarak güncelleyin. Yaptığınız yönlendirme işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşmişse domaini satın aldığınız firmalara göre 5 dk ile 24 saat arasında yönlendirme işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.
Kendime ait bir hostingim var. Bu hostingi kullanabilirmiyim?
Kullanıcılarımıza destek verebilmemiz ve kod güvenliğimiz açısından hazır web sitesi paketlerini kendi sunucularımız dışında bir sunucuya kurulum yapmıyoruz. Hazır web sitesi paketlerinin tamamı hosting sadece SYKENT tarafından sağlanılarak kullanılabilir.
Hosting, FTP bilgilerini veriyor musunuz?
Dosya güvenliği için sitenize ait yönetim paneli ve mail hesaplarınız dışında bir panel şifresi vermiyoruz.
Sitem ne zaman arama motorlarında (google, bing, yandex vb) çıkmaya başlar ?
Sitenizin kurulumu tamamlandıktan sonra arama motorlarına kayıt işlemini ücretsiz olarak yapmaktayız. Fakat arama motorları yeni açılan siteleri dizinde gösterme süreleri yaklaşık 3 ile 15 gün arasındadır.
Arama motorlarında (google, bing, yandex vb) ilk sayfalarda yer alabilecekmiyim?
Arama motorunda ilk sıralarda yer almanız tamamen seçeceğiniz kelimenin hit'i (arama sayısı) ve bu kelimedeki rekabet oranıyla alakalıdır. Firma adınızla yapılan aramalarda genelde 2 ay gibi kısa bir sürede ilk sayfalarda hatta ilk sıralarda yer alma şansınız yüksektir. Hit'i ve rekabeti düşük olan bir kelimede de ilk sayfalarda çıkmanız çok zor değildir. Kelimenizle alakalı sayfalar oluşturup, yine içeriği seçilen kelimeyle alakalı bir şekilde doldurarak ve bu içeriği sosyal medya (facebook, twitter gibi) platformlarda paylaşarak ilk sayfalarda yer alabilirsiniz. Hit'i yüksek olan kelimelerde (satılık daire, araba, emlak gibi) ilk sayfada hatta ilk sıralarda çıkmak istiyorsunuz. Sizlerinde tahmin edebileceği gibi bu tarz kelimeler çok değerli kelimelerdir. Bu kelimelerle alakalı bir çok web sitesi vardır. Bu web sitelerinin içerisinde 10 yıllık 15 yıllık siteler bile olabilir. Değerli kelimelerde alan adının eski olması ve uzun zamandır bu alanda bilgiler vermesi arama motorlarının bu siteleri üst sıralarda tutması demektir. Yani bu sitelerin önüne geçmek uzun bir zaman, devamlı güncel bilgi sağlamak ve başka sitelerden sitenizin linkinin paylaşılmasıyla sağlanabilir. Oluşturacağınız her türlü içeriğe kendisi ile ilgili, title (başlık), keyword(anahtar kelime), description(açıklama) girerek içeriğinizi daha kısa sürede ve istediğiniz kelimelerde arama motorlarındaki sırasını yükseltebilirsiniz.
Com.tr uzantılı alan adı alabilir miyim?
Evet, dilerseniz sitenizi com.tr uzantılı alan adı alarakta kurulum yapabiliriz. Com.tr uzantılı almak istediğiniz alan adı isim soyisim şeklinde olacaksa, kimlik fotokobinizi tarafımıza göndermeniz yeterlidir. Fakat bu web sitesi firmanız için yapılacaksa Vergi levhanız, Ticaret sicil gazetesi ve Alan adı tahsis formunu doldurup tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. Firmalar için kullanılacak olan alan adının firma ünvanında tam olarak geçmesi gerekmektedir. Aksi taktirde alan adı tescili sağlanamaz.

Sitenizin kurulumu başladı lütfen bekleyiniz.

Bu işlem yaklaşık 1 dakika sürmektedir.